top of page

הכירו את מעגלי א.ב.י – התוכנית הוותיקה והמוערכת באגף ההכלה וההשתלבות

עודכן: 1 באוק׳ 2023

מערכת החינוך הישראלית נמצאת במעין מצב לימבו כבר כמה שנים. מצד אחד המערכת שואפת ופועלת במרץ להכין את התלמידים להשתלבות מיטבית בחברה המודרנית והמשתנה במהירות, אך באותה הנשימה המערכת סובלת מסטגנציה מסוימת שמקשה על המתבונן מבחוץ לראות את השינויים שמתרחשים בתוכה. בעקבות הצורך של מערכת החינוך להתאים את עצמה לשינויים שחווה העולם המודרני, עולה הצורך במתן כלים מגוונים ויעילים שיעזרו לקידום של תהליכי הכלה והשתלבות. מאגר תוכניות ההכלה וההשתלבות של משרד החינוך בא לענות על אתגר זה בצורה יוצאת דופן, ולספק למורים, למנהלים ולרכזות גישה למגוון רחב של תוכניות איכותיות ומותאמות. במאמר זה נבחן לעומק את מאגר תוכניות ההכלה וההשתלבות, נבין מהן המטרות העומדות בבסיסו ונגלה איך הוא תורם לחיזוק מערכת החינוך בישראל ולקידום של תהליכי השתלבות בקרב התלמידים.


מעגלי א.ב.י היא אחת מתוכניות ההכלה וההשתלבות הראשונות שאושרו על ידי משרד החינוך ולאורך השנים התוכנית הביאה לשינויים מרחיקי לכת ביצירת אקלים חינוכי מיטבי בכל מקום שבו היא פעלה. בין שמדובר על החברה היהודית, החברה הערבית או על כל מגזר באשר הוא – תוכנית ההכלה וההשתלבות של מרכז א.ב.י מקבלת ביקורות נפלאות מקיר לקיר. לקבלת פרטים נוספים – צרו איתנו קשר עוד היום.


על מאגר התוכניות של אגף ההכלה וההשתלבות

מאגר תוכניות ההכלה וההשתלבות של משרד החינוך הוא תוצר של תהליך מקיף שכלל מחקר ופיתוח, שמטרתו המוצהרת היא להביא לשיפור משמעותי בתחום זה במערכת החינוך בישראל. המאגר פותח בראש ובראשונה כדי לספק פתרונות מעשיים ויעילים לאתגרים ולקשיים איתם מתמודדים מורים ומנהלים בשטח. הגישה של המאגר היא דמקורטית יותר, וזאת בזכות העובדה שכל מנהל ומנהלת יכולים לבחור בעצמם את התוכניות המתאימות ביותר לאוכלוסיית התלמידים שלה.


הכירו את מעגלי א.ב.י – התוכנית הוותיקה והמוערכת באגף ההכלה וההשתלבות


בין המטרות המרכזיות של המאגר אפשר למנות את הנגשת התוכניות והפתרונות השונים בתחום ההכלה וההשתלבות, מתן מענה מותאם אישית לצרכים הייחודיים של כל תלמיד ותלמידה בכל מוסד באשר הוא, וקידום ההישגים הלימודיים וההשתלבות החברתית של התלמידים. כל המטרות האלו מיושמות הלכה למעשה בכל אחת ואחת מהתוכניות המוצעות במאגר, אך לכל תוכנית ישנן דרכים שונות כדי להגיע למטרות המשותפות וכאן תפקידה של הרכזת, או המנהלת, לבצע את הבחירה שתתאים לבית ספרה. בחירה בתוכנית מהמאגר מבטיחה איכות ומקצועיות, וזאת כיוון שכל אחת מהתוכניות עברה תהליך מיון ואישור קפדני.


מעגלי א.ב.י כדוגמה לתוכנית הכלה והשתלבות מוצלחת מהמאגר

תוכנית מעגלי א.ב.י היא דוגמה מצוינת לתוכנית הכלה והשתלבות המצליחה ליצור שינוי אמיתי בחיי התלמידים ומסייעת רבות ביצירת אקלים חינוכי מיטבי בכיתה בפרט ובבית הספר בכלל. התוכנית, שקיימת כבר שנים רבות, ממשיכה להתאים את עצמה לצרכים המשתנים של התלמידים ולהציע פתרונות חינוכיים חדשניים ואפקטיביים המאפשרים לתלמידים להתבטא באופנים אלטרנטיביים, ולא דווקא באמצעות תקשורת ורבאלית. מעגלי א.ב.י להכלה והשתלבות פותחו מתוך הבנה שיש לספק לתלמידים כלים להתמודד עם האתגרים הלימודיים והחברתיים בעולמנו המודרני. התוכנית מתמקדת בפיתוח מיומנויות חברתיות, פתרון בעיות והתמודדות עם מצבים בינאישיים מורכבים.


הנתונים מראים כי מעגלי א.ב.י היא אחת התוכניות הוותיקות והמוצלחות ביותר במאגר תוכניות ההכלה וההשתלבות של משרד החינוך, הידוע גם בשמו – מערכת גפ"ן. התוכנית הצליחה להוביל לשיעורי הצלחה גבוהים יותר של התלמידים המשתתפים בה, ולאורך השנים היא מקבלת משובים חיוביים באופן עקבי מהצוותים המקצועיים על התרומה הניכרת שלה לאווירה חינוכית איכותית ונעימה בבתי הספר שבהם היא פועלת.


בדרך למצוינות חינוכית מזמינים את מעגלי א.ב.י

בעידן הנוכחי, החינוך הוא מפתח קריטי להצלחה אישית וחברתית. מערכת החינוך בישראל מתמודדת עם אתגרים רבים במטרה להכין את התלמידים לחיים בחברה המודרנית בצורה הטובה ביותר, והצורך לכך גדל בכל שנה ושנה. מאגר תוכניות ההכלה וההשתלבות של משרד החינוך מספק בחובו כלים חשובים ויעילים שמסייעים רבות בהתמודדות עם האתגרים הדינמיים והמשתנים של המאה ה – 21. תוכנית מעגלי א.ב.י היא דוגמה מצוינת ליכולת של תוכניות איכותיות ליצור שינוי ממשי בחיי התלמידים. הצלחת התוכנית באה לידי ביטוי בנתונים אובייקטיביים, במשובים חיוביים מהשטח והשפעה ארוכת הטווח שהיא משאירה.


לסיכום, אפשר לומר שמאגר תוכניות ההכלה וההשתלבות הוא אחת מהיוזמות המשמעותיות ביותר של משרד החינוך בשנים האחרונות. המאגר מספק פתרונות מרובים לאתגרים חינוכיים מורכבים ומודרניים יותר, ומסיע בשיפור ניכר של איכות החינוך בישראל. תוכנית מעגלי א.ב.י זמינה בעבורכם במאגר גפ"ן תחת המספר – 1523 ואנחנו זמינים בעבורכן לכל דבר אם רק תיצרו איתנו קשר.

16 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page